Komfort codziennego funkcjonowania zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest czyste, świeże powietrze w najbliższym otoczeniu. Dzięki niemu poprawi się Twoje samopoczucie oraz koncentracja. Jeśli Ci na tym zależy, klimatyzacja w mieszkaniu jest niezbędna. Z jej pomocą skutecznie ochłodzisz lub ogrzejesz powietrze, przez co będziesz czuć się komfortowo w swoich czterech ścianach niezależnie od pory roku. Dlaczego jeszcze warto się na nią zdecydować? Na co zwracać uwagę przy wyborze? Dowiesz się tego w poniższym artykule.

Moc klimatyzacji to podstawa

Bardzo ważnym parametrem urządzenia jest jego moc chłodnicza. Ma ona ścisły związek z wielkością przestrzeni. Przykładowo, najlepsza klimatyzacja do mieszkania liczącego 50 m2 ma moc 5 kW. W ten sposób optymalnie rozprowadzi ciepłe lub chłodne powietrze po całej przestrzeni.

Wielkie znaczenie ma również układ lokum. Jeśli ma ono niewielki metraż (zdecydowanie mniejszy niż 50 m2) i składa się z jednego pokoju z aneksem, dobrym rozwiązaniem będzie klimatyzacja do mieszkania typu split. Składa się ona z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, które są ze sobą połączone i umożliwią chłodzenie jednego pomieszczenia.

Jeśli z kolei Twój apartament jest wielopokojowy (być może ma więcej niż 50 m2), a jego pomieszczenia są od siebie ściśle oddzielone, lepiej jest sięgnąć po urządzenia multisplit, które składa się z kilku jednostek wewnętrznych i umożliwia ochłodzenie więcej niż jednego pokoju naraz.

Dlaczego jeszcze warto się na nie zdecydować?

Chłodzenie i ogrzewanie to niejedyne funkcje klimatyzacji. Oprócz tego pozwala ona na:

  • cyrkulację – dzięki niemu zapobiegniesz sytuacji, w której powietrze będzie stało w pomieszczeniu,
  • osuszanie – funkcja bardzo przydatna, kiedy mieszkanie zostanie zalane,
  • oczyszczanie – bardzo przyda się w dużych miastach zanieczyszczonych smogiem. Dzięki oczyszczaniu oraz cyrkulacji możesz mieć pewność, że każdego dnia będziesz oddychać świeżym powietrzem!

Zainteresowany? Kup jedno urządzenie już dziś, a jeśli potrzebujesz montażu lub serwisu, skontaktuj się z nami. Sprawimy, że będziesz czuł się dobrze w swojej przestrzeni niezależnie od tego, ile ma m2 – 17, 50 lub więcej!